Baars – badania gruntu

Aktualności

DOŁĄCZ DO NAS !!! PRACA W BAARS

Poszukujemy Asystenta Operatora Sondy CPT Idealny kandydat posiada: wykształcenie wyższe...

Umowa o współpracy z Wydziałem Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska AGH

Umowa o współpracy między Wydziałem Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska AGH oraz firmą BAARS...

4th International Symposium on Cone Penetration Testing CPT’18 Delf, Holandia

Już nie długo bo 21-22 czerwca 2018 w Delf w Holandii odbędzie się 4th International Symposium on...

Firma Baars jest liderem na polskim rynku w zakresie badań geotechnicznych gruntu. Do osiągnięcia tej pozycji przyczyniła się wysoka jakość przeprowadzanych sondowań statycznych CPT i CPTU, dzięki której uzyskujemy niezwykle dokładne wyniki. Od wielu lat...

Badania specjalistyczne gruntu – Baars

Przedsiębiorstwo Baars od kilkunastu lat zajmuje się prowadzeniem specjalistycznych badań gruntu. Od momentu rozpoczęcia działalności naszym głównym celem było dostarczanie usług jak najwyższej jakości. Sondowania statyczne prowadzimy z wyjątkową dokładnością, dzięki czemu możemy gwarantować Klientom niezwykle dokładne wyniki. Skrupulatność i profesjonalizm naszej pracy sprawiły, że jesteśmy obecnie liderem na polskim rynku w zakresie badań gruntu in-situ..

Sonodowania statyczne

Nasza oferta obejmuje prowadzenie sondowania CPT. Wykonujemy je z wykorzystaniem technik, które spełniają wysokie wyśrubowane standardy ISO. W naszej pracy stosujemy nowoczesne urządzenia, które pozwalają na prowadzenie niezwykle dokładnych badań geotechnicznych gruntu i uzyskiwanie szczegółowych wyników.

Zastosowanie innowacyjnego sprzętu umożliwia nam ponadto prowadzenie sondowania CPTU, które stało się w przeciągu ostatnich lat najpopularniejszym polowym badaniem gruntu. Wzrost zapotrzebowania na ten typ badania zaczyna warunkować sam rynek. Wykonanie badania gruntów i uzyskanie konkretnych informacji na temat warunków gruntowych danego terenu pozwala więc na podjęcie kluczowych decyzji, które w późniejszym okresie będą miały wpływ na trwałość całej inwestycji. Przeprowadzenie specjalistycznych testów wpływa bowiem na racjonalizację i optymalizacje kosztów całego przedsięwzięcia. Dostrzegając potencjał i korzyści, jakie niesie za sobą sondowanie statycznym, inwestorzy coraz częściej decydują się na zwiększenie wydatków na wysokie jakościowo badania gruntu. Wpływa na to fakt, że badania gruntu tego typu znajdują szerokie zastosowanie w budownictwie. Należy je przeprowadzać nie tylko w przypadku budynków, ale również obiektów liniowych oraz hydrotechnicznych.

W naszej ofercie poza sondowaniem statycznym CPT i CPTU mamy również sondowanie SCPTU. Nasze nowoczesne i innowacyjne oprzyrządowanie pozwala nam przeprowadzać także badania dylatometrem (DMT) oraz np. Vane Tester (elektroniczna sonda krzyżakowa – pomiar wytrzymałości na ścinanie), MIP (wyspecjalizowane badanie do identyfikacji frakcji organicznej) czy CCPTU (badanie przewodności elektrycznej).