Baars – badania geotechniczne gruntu

Aktualności

BAARS na I Karpackiej Konferencji Naukowo - Technicznej

Razem z Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Pigonia w Krośnie zapraszamy na I Karpacką...

PROTOKÓŁ Z WYBORU OFERTY

Zapytanie ofertowe VIDEOCONE

Zapytanie ofertowe VIDEOCONE Zainteresowane firmy uprzejmie prosimy o przedstawienie oferty na ,,...

Firma Baars jest liderem na polskim rynku w dziedzinie, jaką są badania geotechniczne gruntów. Do osiągnięcia tej pozycji przyczyniła się wysoka jakość przeprowadzanych sondowań statycznych CPT i CPTU, dzięki której uzyskujemy niezwykle...

Badania specjalistyczne gruntów – Baars

Przedsiębiorstwo Baars od kilkunastu lat prowadzi specjalistyczne badania podłoża gruntowego. Od momentu rozpoczęcia działalności naszym głównym celem było dostarczanie jak najwyższej jakości usług. Sondowania statyczne sondą stożkową prowadzimy z wyjątkową dokładnością, dzięki czemu możemy gwarantować Klientom niezwykle precyzyjne wyniki. Skrupulatność i profesjonalizm naszej pracy sprawiły, że jesteśmy obecnie liderem na polskim rynku w zakresie badań gruntu in-situ.

Nasza oferta obejmuje badanie geotechniczne gruntu metodą DMT oraz sondowanie statystyczne sondą CPT i CPTU. Wykonujemy je z wykorzystaniem technik, które spełniają bardzo wysokie standardy ISO. W naszej pracy stosujemy nowoczesne urządzenia. Dzięki nim możliwe są niezwykle dokładne badania geotechniczne gruntu i uzyskiwanie szczegółowych wyników.

Sonodowania statyczne

Zastosowanie innowacyjnego sprzętu umożliwia nam ponadto prowadzenie sondowania CPTU, które w ostatnich latach stało się najpopularniejszym polowym badaniem gruntu. Wzrost zapotrzebowania na ten rodzaj usługi zaczyna warunkować sam rynek. Wykonanie badania gruntów gwarantuje uzyskanie konkretnych informacji na temat warunków gruntowych danego terenu. Taka wiedza pozwala na podjęcie kluczowych decyzji, które w późniejszym okresie będą miały wpływ na trwałość całej inwestycji. Przeprowadzenie specjalistycznych testów wpływa bowiem na racjonalizację i optymalizację kosztów całego przedsięwzięcia. Inwestorzy dostrzegają potencjał i korzyści, jakie niesie za sobą sondowanie statyczne CCPTU. Dlatego coraz częściej decydują się na wysokie jakościowo badania geotechniczne gruntu. W efekcie znajdują one coraz szersze zastosowanie w budownictwie. Należy je przeprowadzać nie tylko w przypadku budynków, ale również obiektów liniowych oraz hydrotechnicznych.

W naszej ofercie poza sondowaniem statycznym CPT i CPTU mamy również sondowanie SCPTU. Nasze nowoczesne i innowacyjne oprzyrządowanie pozwala nam przeprowadzać także badania dylatometrem (DMT) oraz np. Vane Tester (elektroniczna sonda krzyżakowa – pomiar wytrzymałości na ścinanie), MIP (wyspecjalizowane badanie do identyfikacji frakcji organicznej) czy CCPTU (badanie przewodności elektrycznej).