Badania specjalistyczne gruntów

Przedsiębiorstwo Baars od kilkunastu lat prowadzi specjalistyczne badania gruntów. Od momentu rozpoczęcia działalności naszym głównym celem było dostarczanie jak najwyższej jakości usług. Sondowania statyczne sondą stożkową prowadzimy z wyjątkową dokładnością, dzięki czemu możemy gwarantować Klientom niezwykle precyzyjne wyniki. Skrupulatność i profesjonalizm naszej pracy sprawiły, że jesteśmy obecnie liderem na polskim rynku w zakresie badania podłoża gruntowego.

Nasza oferta obejmuje badanie geotechniczne gruntu metodą DMT oraz sondowanie statystyczne sondą CPT i CPTU. Wykonujemy je z wykorzystaniem technik, które spełniają bardzo wysokie standardy ISO. W naszej pracy stosujemy nowoczesne urządzenia. Dzięki nim możliwe są niezwykle dokładne badania geotechniczne gruntu i uzyskiwanie szczegółowych wyników.

Czym jest sondowanie statyczne?

Celem sondowania statycznego jest rozpoznanie jakościowe lub ilościowe właściwości gruntów. Tego typu badania gruntu należą do kategorii badań polowych, określanych mianem „in-situ”, które umożliwiają określenie parametrów gruntowych. Taka wiedza pozwala na podjęcie kluczowych decyzji, które w późniejszym okresie będą miały wpływ na trwałość całej inwestycji. Przeprowadzenie specjalistycznych testów wpływa bowiem na racjonalizację i optymalizację kosztów całego przedsięwzięcia. Inwestorzy dostrzegają potencjał i korzyści, jakie niesie za sobą sondowanie statyczne CCPTU. Dlatego coraz częściej decydują się na wysokie jakościowo badania geotechniczne gruntu. W efekcie znajdują one coraz szersze zastosowanie w budownictwie. Należy je przeprowadzać nie tylko w przypadku budynków, ale również obiektów liniowych oraz hydrotechnicznych.

Zastosowanie innowacyjnego sprzętu umożliwia nam prowadzenie sondowania CPTU, które w ostatnich latach stało się najpopularniejszym polowym badaniem gruntu. Wzrost zapotrzebowania na ten rodzaj usługi zaczyna warunkować sam rynek. Wykonanie badania gruntów gwarantuje uzyskanie konkretnych informacji na temat warunków gruntowych danego terenu.

W naszej ofercie poza sondowaniem statycznym CPT i CPTU mamy również sondowanie SCPTU. Nasze nowoczesne i innowacyjne oprzyrządowanie pozwala nam przeprowadzać także badania dylatometrem (DMT) oraz np. Vane Tester (elektroniczna sonda krzyżakowa – pomiar wytrzymałości na ścinanie), MIP (wyspecjalizowane badanie do identyfikacji frakcji organicznej) czy CCPTU (badanie przewodności elektrycznej).

Aktualności

NOWA PLATFORMA CPT

Po wielu tygodniach oczekiwań dotarła do nas nasza nowa "zabawka". Najmłodsza w rodzinie BAARS...

III WGI film

Warsztaty juz za nami. Zapraszamy do obejrzenia filmu: https://www.youtube.com/watch?v=ZOVNxyRdhTs...

III WARSZTATY GEOLOGII INŻYNIERSKIEJ

Już we wrześniu odbędą się III WGI na których będziecie mogli nas spotkać !!! Nie zapomnijcie zatem...

Firma Baars jest liderem na polskim rynku badań geotechniczne gruntów. Do osiągnięcia tej pozycji przyczyniła się wysoka jakość przeprowadzanych sondowań statycznych CPT i CPTU, dzięki której uzyskujemy niezwykle dokładne wyniki. Od wielu lat realizujemy badania podłoża...