Badanie geotechniczne gruntu – O nas

Firma Baars jest liderem na polskim rynku w zakresie badań geotechnicznych gruntu. Do osiągnięcia tej pozycji przyczyniła się wysoka jakość przeprowadzanych sondowań statycznych CPT i CPTU, dzięki której uzyskujemy niezwykle dokładne wyniki. Od wielu lat realizujemy badania gruntu in-situ, które spełniają wysoko wyśrubowane standardu ISO i EC7. Dlatego możemy zagwarantować Klientom dostarczanie danych w możliwie krótkim czasie w atrakcyjnej cenie.

W naszej pracy wykorzystujemy nowoczesne oprzyrządowanie do sondowania CPT, które pozwala również na prowadzenie sondowania CPTU oraz sondowania SCPTU. Dzięki zastosowaniu tych innowacyjnych urządzeń możemy uzyskiwać wyniki badań najwyższej klasy. Posiadane wiedza i umiejętności pozwalają nam dodatkowo wyjątkowo precyzyjnie zinterpretować otrzymane dane. Oprócz perfekcyjnej interpretacji możemy ponadto zaoferować klientom merytoryczne i profesjonalne doradztwo.

BAARS jest firmą wyspecjalizowaną w badaniach gruntu in-situ w technologii direct pushing. Nasze wieloletnie doświadczenie gwarantuje najwyższą jakość wyników przeprowadzanych przez nas sondowań, dzięki czemu osiągnęliśmy wiodącą pozycję na polskim rynku. Wykonujemy badania CPT wszystkimi dostępnymi technikami, zgodnymi z aktualnymi standardami ISO. Wyniki badań dostarczamy w najkrótszym możliwym czasie, w sposób bezpieczny i opłacalny. Dzięki innowacyjnemu oprzyrządowaniu CPT i ogromnej wiedzy, jesteśmy w stanie, oprócz przekazania dokładnych i rzetelnych danych z badań, zapewnić naszym Klientom najwyższy poziom ich interpretacji oraz wsparcie przy realizowanych projektach. Łącząc to wszystko z naszym szybkim czasem reakcji, dynamizmem pracy i świeżością wierzymy, że możemy zapewnić każdemu Klientowi specjalistyczne usługi których potrzebuje.

Nasze cechy:

SZYBKOŚĆ

Nawet 200 mb badań w ciągu jednego dnia. Wyniki dostępne na bieżąco. Pełna interpretacja wraz z raportem końcowym nawet już po kilku dniach od zakończenia badań.

WSZECHSTRONNOŚĆ

Badania na lądzie i w wodzie.

Sondowanie statyczne (Cone Penetration Test): CPT(E), CPTU, SCPT, SCPTU, CCPTU, TESTY DYSSYPACJI, T-BAR, BALL

Dylatometr (Marchetti Dilatometer): DMT, SDMT

Próbniki: MOSTAP, BAT

MOBILNOŚĆ

Jesteśmy w stanie wykonać badania w każdych warunkach terenowych i w każdej wskazanej przez Klienta lokalizacji na terenie Europy.

 • najlepsze pod względem jakości testy statyczne
 • aktualne certyfikaty kalibracji systemów oraz instrumentów pomiarowych
 • podwójna weryfikacja kalibracji stożka przy każdym sondowaniu
 • wzorcowanie według norm producenta
 • żerdzie 36 mm i 55 mm typu casing
 • najlepiej wykwalifikowani operatorzy CPT
 • dwa rodzaje stożków o powierzchni przekroju 10 cm2 i 15 cm2
 • szeroka flota sprzętu CPT
 • 20 ton siły wcisku bez konieczności kotwienia
 • największa moc przerobowa = najkrótszy czas realizacji zleceń
 • najwyższy poziom interpretacji oparty o autorskie oprogramowanie
 • doradztwo w zakresie używanych metod badawczych