,,Badanie podłoża budowli. Metody polowe" - nowa książka dostępna już teraz. Dlaczego warto po nią sięgnąć?
Aby bezpiecznie posadowić budynek, niezbędne jest zdobycie wiedzy o podłożu gruntowym, na którym ma się on znaleźć. Taką wiedzę można pozyskać z wydanej pod koniec sierpnia 2020 książki pt. „Badanie podłoża budowli. Metody polowe”, wydawnictwa PWN. Dlaczego naszym zdaniem warto po nią sięgnąć?
Wiedza zgodna z najnowszymi osiągnięciami nauki
W ostatnich dekadach nastąpił bardzo dynamiczny rozwój w zakresie badań gruntu. Książka wydana przez Wydawnictwo Naukowe PWN jest pod tym względem jedną z najbardziej bieżących pozycji na rynku, która porusza tę tematykę pod kątem najnowszej wiedzy naukowej i technologicznej.
W sposób bardzo szczegółowy opisuje m.in. technikę sondowania SCPTU, którą zajmujemy się również w ramach naszej działalności. Co ważne, w książce różne metody sondowania są rozważane zarówno pod kątem historycznym, jak i analizy wartości parametrów. Informacje są więc nie tyle teoretyczne, co przede wszystkim praktyczne i tym samym użyteczne dla osób, które tą dziedziną zajmują się na co dzień.
Praktyka przede wszystkim
Warto podkreślić, że książka „Badanie podłoża budowli. Metody polowe” to naprawdę użyteczna pozycja przeznaczona m.in. dla geologów, geotechników, budowniczych oraz geofizyków. Doskonale obrazuje to ósmy rozdział książki, który w sposób dokładny porusza zagadnienia wzmocnienia podłoża i technologii do tego służących.
Praktyczne zobrazowanie metod jest przedstawiane właściwie w każdym rozdziale. Dlatego też książka skierowana jest do osób, które dopiero rozpoczynają pracę w zakresie badań podłoża budowli, czyli studentów. Sprawdzi się jednak także w przypadku praktyków chcących poszerzyć i uaktualnić swą wiedzę na ten temat.
Jak widać, recenzowana przez nas książka to absolutny must-have dla teoretyków i praktyków zajmujących się badaniami podłoża budowli. Jako liderzy w zakresie badań geotechnicznych gruntu już po nią sięgnęliśmy i zdecydowanie możemy Państwu polecić.